Emberelőnyben jelesre vizsgáztunk

2013.09.16. 08:40 poraszabolcs

Hat emberelőnyös helyzete volt a HSC Csíkszeredának a Ferencváros ellen a MOL Liga vasárnapi játéknapján, amelyből négyet használtak ki Gál Sándor tanítványai. Két pont lett a jutalom.

Első alkalommal látogatott a 2013/2014-es MOL Liga idényben a Ferencváros otthonába a HSC Csíkszereda jégkorongcsapata vasárnap este. A várakozásoknak megfelelően nagyon kiélezett mérkőzést játszott a két gárda. Ez az eredmény alakulásában is meglátszott, hiszen minden harmadban a felek egyenlő mértékben osztozkodtak a gólokban. Ennek megfelelően hosszabbításba torkollt a csata.

A ráadás viszont nem tartott sokáig. Alig pár másodperc alatt a Fradi játékosát Lindquistet kiszórták a játékvezetők akasztás miatt. Az emberelőnyt pedig Góga varrta be Meravy ketrecébe. Ezzel pedig a HSC megszerezte első idegenbeli pontjait. A pontok mellett érdemes megjegyezni, hogy Gál Sándor tanítványai hat emberelőnyös helyzetből négy gólt szereztek.

Eredmény

Ferencvárosi TC – HSC Csíkszereda 3–4 (1–1, 1–1, 1–1, 0–1) – hosszabbítás után

Gólszerzők: Ojanen (16.), Dancsfalvi (22.), Berta (41.), illetve Moldován (6., 53.), Becze (26.), Góga (61.).