Bajnokok a lányok

2013.03.11. 08:43 poraszabolcs

Megvédte bajnoki címét a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongcsapata a román bajnokságban, miután hazai környezetben is két könnyed győzelmet aratott a Bukaresti Triumf ellen.

Hazai környezetben nyerte meg a felnőtt női jégkorong bajnokságot a Csíkszeredai Sportklub csapata, amely fővárosi két diadalt követően szombaton és tegnap is legyőzte a Bukaresti ISK-Triumf csapatát. A kétcsapatos pontvadászatban csupán négy találkozót játszottak, ám a bajnoki cím így is értékes a Sportklub számára, amely ősszel újra a női Bajnokok Európa Kupájában indulhat. Február közepén 6–1 és 7–1-re nyertek Bukarestben a csíki lányok.

Szombaton a két csapat mérkőzésén már az első játékrészben eldőlt a találkozó sorsa. A 11. percben a házigazda csíki együttes ugyanis Popescu Magdolna és Sándor Ibolya góljaival 2–0-ra vezetett már. A harmad vége előtt a fővárosiaknak sikerült a szépítés, de a lányok hamar megnyugtatták a kedélyeket és szűk egy perc alatt két alkalommal is mattolták a vendégek hálóőrét. A második játékrészben tovább nőtt a két csapat közti különbség, de senki nem gondolta azt, hogy a harmadik 20 percben nem születik több gól. Ez is elég volt a győzelemhez. Szombaton már bajnok volt a női csapat.

Vasárnap jöhetett az úgymond tét nélküli negyedik mérkőzés. A gólok nem jöttek úgy, mint egy nappal korábban, hiszen az első találatra 33 percet kellett várni. Ekkor viszont beindult a gólgyártás. A fővárosiaknak inkább a meccs vége felé jött ki a lépés, miután Antal Beátát, a Sportklub hálóőrét végleges kiállítással sújtotta a játékvezető. Ennek ellenére a csíki lányok győzelme egy percig sem forgott kockán, a találkozó lefújását követően a Sportklub hokisai önfeledten ünnepelték újabb bajnoki címüket.

Eredmények:

Csíkszeredai Sportklub – Bukaresti ISK-Triumf 6–2 (4–1, 2–1, 0–0)

Gól: Popescu Magdolna (9.), Sándor Ibolya (11.), Bálint Hanga (19.), Bíró Bernadette (19.), Iuga Diana (36.), Zerkula Erika (39.), illetve Stanciu Ioana (18.), Voicu Ana (26.).

Csíkszeredai Sportklub – Bukaresti ISK-Tiumf 7–4 (0–0, 3–0, 4–4)

Gól: Zerkula Erika (33., 47.), Bíró Bernadette (35.), Popescu Magdolna (36.), Balló Laura (42.), Miklós Emőke (46.), Bálint Hanga (60.), illetve Stanciu Ioana (47.), Al-Zubaidi Meriem (51.), Oprea Alina (58.), Novac Andreea (60.).

Az előző két mérkőzésen: ISK-Triumf – Sportklub 1–6 és 1–7.

A bajnokcsapat tagjai:

Kapusok: Antal Beáta, Bene Orsolya, Kurkó Andrea.

Mezőnyjátékosok: Sajtos Katalin, Gál Erika, Sándor Ibolya, Miklós Emőke, Bíró Bernadette, Váncsa Melinda, Barta Ágota, Popescu Magdolna, Zerkula Erika, Bálint Hanga, Rafain Bernadett, István Renáta, Puskás Noémi, Iuga Diana, Adorján Katalin, Szabó Zsuzsanna, Simon Vivien, Csiszer Ágota, Puskás Réka, Sándor Zsuzsanna, Balló Laura, Balló Noémi.

A csapat edző-játékosa: Koncsag Kinga.