HSC Csíkszereda - Olimpija Ljubljana 8-3

2011.10.21. 18:30 SC4ever

Vákár Lajos Műjégpálya, Csíkszereda

Elkezdődött az idei Konti Kupa hivatalos megnyitója. Beszédet mond  Aljancic Ernest a csíkszeredai csoport chairman-je. Ezek után Horváth László klubelök köszönti a résztvevő csapatokat. A csapatok országzászlóival korcsolyáznak körbe a csapatok mezeibe öltözött gyerekek.

Kezdődhet a mérkőzés. Hajrá fiúk!

Virág cselez nagyon okosan, a kapust is elfekteti, de nem sikerül fonákkal behúznia.

3.17: Hruby egyedül indul meg, bemegy a szlovén kapu mögé majd az alkalmas időben visszaadja Mihálynak aki kapásból nagy gólt lő.

Internet kapcsolat hiánya miatt sajnos az elmúlt percekben elmaradt a közvetítés.

Időközben Moldován révén már kettővel vezetünk, 23-asunk emberelőnyben volt eredményes. Az első felvonást két góllal nyerjük.

II. harmad

A második harmadot is mi kezdjük jobban, újabb gól egyelőre nem születik.

25. perc. Szőcs és Hurtaj játszik össze nagyon szépen, most sem megy át a pakk a gólvonalon.

26. perc: Becze passzol Péternek, aki egy csel után fonákkal lő, mellé. Ugyanebben a percben Novákot és Pétert is kiállítja a spori, két percig kettős előnyben a ljubljanaiak.

27. perc: a kettősfórt a csapatkapitány Zdesar használja ki, a kékről lő bombagólt, 2-1 ide.

Közben kiegészültünk...

28.26: Zidánt állítja ki a francia játékvezető a szlovénektől.

Novák és Moldován is betalálhatna, nem tudjuk kihasználni az emberelőnyt.

31. perc: Petr Zib bombáját hárítja Boh kapus.

32.34: Vaclav Novák a félpályánál kapott koronggal indul meg, mindenkin átverekszi magát, végül a kapust is "átveri". Gyönyörű góóóóóóóóól.

33.13: Mihály Ede kap 2 perces büntetést akadályozásért. Fél perccel később a szlovén Ulaga is a büntetőpadra kényszerül (4 a 4 ellen folytatódik a játék).

35.58: A szlovén kapus jön ki rosszul a kapuból, ezt Mihály veszi észre és a hálóba küldi a pakkot.

39.17: Zdesar használja ki a pillanatnyi lankadtságot, feljönnek kettőre a zöldek.

A hátralévő pár másodpercben még volt helyzetünk. Marad az eredmény 4-2. A középső húszban is mi voltunk jobbak, a vendégeknek azonban sikerült kihasználni egy kettős előnyt és a harmad végén is betaláltak.

III. harmad

41. perc: Szőcs átadását Petres lövi kapura, a kapus bravúrral hárít.

41.46: Zdesar kap nagyszerű korongot, egy az egyben mehet Kozuch-hal, a szlovén nem hibázik. Kapusunk  lábai között csorog a korong hálónkba.

Zidan kiállítása után emberelőnyben játszhatunk. A kiállítás végére  nagy helyzeteket alakítunk ki.

43.46: Molnár Zsolt tér vissza góllal. Isten hozott Zsolt!

51. perc: előbb a mi kapunk előtt van helyzet, majd ellentámadásból mi veszélyeztetünk.

52.52: Papp Szabi lő a kékről már másodszor, Szőcs jól érkezik és még jobban ér bele a lövésbe, góóól.

53.05: Péter lő gólt, pár másodperccel a hatodik után. Asszisztos Molnár Zsolt és Becze.

Időkérés: Ljubljana

55. perc: Novák okos lövését kell hárítsa Boh hálóőr.

Utolsó két perc...

Az utolsó percben Moldován egy az egyben mehet, kimarad.

59.38: Becze egy kapusról kipattanó korongot lő a szlovén hálóba.

A mérkőzést 5 góllal nyertük. Következik a legjobb játékosok kihirdetése: Zdesar Jaka a Ljubljanától. Tőlünk Vaclav Novák részesül e díjban. Holnap 19:30-tól a kazah bajnok Beibarysszal mérkőzünk.