Négyből négy!

2011.03.29. 12:35 SportClub

Szezon elején talán még szinte lehetetlennek tűnő célokkal vágott neki a HSC Csíkszereda a 2010-2011-es szezonnak. Hála Istennek, hogy kitűnő játékoskeretünk, edzőink, szakmai stábunk, szponzoraink, és nem utolsó sorban mi, a szurkolók is úgy gondoltuk: könnyű biztos nem lesz, de a körülmények adottak, hát csináljuk meg! A szezon elején a fontossági sorrend is meg lett határozva: a Mol Liga a legfontosabb célkitűzés, majd a Román Bajnokság megnyerése, végül pedig a Román Kupa győzelem és a Kontinentális Kupa harmadik csoportkörébe való továbbjutás.

1. A Kontinentális Kupa küzdelmei vannak az időrendi sorrend legelején. A második csoportkörben a maribori négyesbe kaptunk besorolást, ahol a hazaiak mellett a jól ismert dunaújvárosiakkal valamint a kazah Karagandával kellett megküzdeni a továbbjutásért. Az első meccsen a legkönnyebb ellenfelet kaptuk, hisz a hazaiakat gyakorlatilag kötelező volt legyőzni. A vártnál simábban ment a dolog, 8-3 arányban múltuk fölül Ferlezéket. Másnap a kazah csapat ellen bizonyíthattak a fiúk, de a papírforma szerint szinte esélyünk sem volt ellenük. De a mieink nem így gondolták, óriási meccsen 4-3-ra győzték le a torna toronymagasan legesélyesebb együttesét. A nap másik meccsén a Dab veresége után szinte biztossá vált a továbbjutás, hisz ehhez csak annyi kellett, hogy pontot szerezzünk a Dab ellen vagy a hazaiak ne verjék meg a kazahokat. A Mol Ligában is nagy vetélytárstól ugyan 5-2-es vereséget szenvedtünk, de a vendéglátóknak semmi esélyük nem volt a győzelemre a másik meccsen, így a hazai hokitörténelem folyamán először a csíki csapat továbbjutott a harmadik körbe. Ezt november végén rendezték az olaszországi Asiago városában. Itt már valóságos csoda kellett volna a továbbjutáshoz, ami nem következett be, de a tisztes helytállás meg volt, mi pedig nagyon büszkék lehettünk kedvenceinkre. A dán bajnok SønderjyskE csapatától 5-3-ra kaptunk ki, a hazaiaktól 6-1-re, míg az ukrán Sokol Kiev ellenében 7-4-es vereséget szenvedtünk. A Kontinentális Kupa küzdelmeiben (mindkét csoportkört beleszámítva) a következő játékosok voltak eredményesek:  Sikorcin (6 gól, 2 gólpassz), Hurtaj (2+6), Novak (1+4), Moldován (3+1), Molnár Zsolt (4+0), Hruby (1+2), Flinta (0+3), Nagy (2+1), Petres (1+2), Virág (2+1), Mihály (0+1), Becze (0+1), Kósa (0+1), Góga (0+1).

2. Fontossági sorrendben az első, időrendi sorrendben a második célkitűzés a Mol Liga győzelem volt. Egyértelmű volt, hogy ez lesz a legkeményebb, a legkiegyensúlyozottabb sorozat, ahol akár 6 esélyes is lehet a győzelemre, de 4 csapat biztosan nagyon meg fog harcolni egymással. A ligát kissé döcögősen kezdjük, de annyira belelendülünk, hogy azon vesszük észre magunkat, hogy simán vezetjük a tabellát. Azonban a végére még a nagy rivális Dab is belehúz, így két pontos különbséggel nyerjük az alapszakaszt. Csapatunk kanadai táblázata:

Kapusaink:

Kozuch 30 mérkőzésen lépett jégre, 1690 percet játszott. Ez idő alatt 715 lövésből 654-t hárított, 61 gólt kapott (meccsenként átlagban 2.16-t). 91.46%-os védési hatékonysággal büszkélkedhet.

Ruczuj Gellért 4 mérkőzésen 166 percet védett, 74 lövésből 69-t fogott meg, 5 gólt kapott (meccsenként átlagban 1.8-t). 93.24 %-os védési hatékonyságot mutathat fel.

Fülöp Róbert 2 találkozón 80 percet védett, 46 lövésből 39-t védett, 7 gólt kapott (meccsenként átlagban 5.25-t - ehhez nagyban hozzájárult az utolsó tét nélküli miskolci mérkőzés). 84.78 %-os védési hatékonysággal őrizte a szeredai kaput.

Következhetett a negyeddöntő, amit a teljesen megfiatalított Újpesttel vívtunk, akik nagy meglepetésre búcsúztatták a Steauat a 8. helyért vívott küzdelmekben.A budapesti alakulatot 14-0-ra, 11-1-re, valamint az utolsó félbeszakadt mérkőzésen 8-0ra vertük. Az elődöntőben a hihetetlenül masszív Vasas HC együttesével találkoztunk, akik az előző körben a Fradit búcsúztatták. A három győzelemig tartó párharcban az összes találkozó rendes játékideje döntetlennel ért véget, kettő büntetőkkel, kettő pedig hosszabbítás után dőlt el. Nagyon nehezen, de továbbjutottunk. A döntőben a szezon eleji várakozásoknak megfelelően a Dunaújvárosi Acélbikákkal kerültünk össze. Ők a negyeddöntőben a székesfehérváriak farmcsapatát, az elődöntőben pedig a nagyon megerősödött Miskolcot verték. Az első két mérkőzést itthon játszották a fiúk: az elsőt 4-2 arányban nyertük, a másodikat büntetők után buktuk el. Ezek után senki sem számított arra, hogy valamelyik csapat zsinórban megnyeri a következő három meccset. A 3. és 4. találkozót Dunaújvárosban vívtuk, mindkettőn diadalmaskodtak a csíki fiúk. És eljött január 22., megtelt a jégpálya, és kiszurkoltuk a Mol Liga győzelmet. Ezzel a második célkitűzést is sikeresen teljesítette a csapat. Játékosaink ponttáblázata a rájátszásban:

Kapusaink:

Kozuch 11 mérkőzésen 594 percet védett, 341 lövésből 321-t védett, 20 gólt kapott (meccsenként átlagban 2 gólt). 94.13 %-os védési hatékonyságával sokat hozzátett a Mol Liga győzelemhez.

Ruczuj egy harmadot védett végig, 10 lövés szállt kapuja felé, az összeset hárította. Tehát 100 %-t teljesített.

Fülöp is egy harmadot kapott a rájátszásban, 5 lövésből 4-t hárított, 80%-os védési hatékonyságot mutatva fel.

3. Sokat nem lehetett ünnepelni, hisz következő héten már a  harmadik megmérettetés várt a fiúkra, a Román Kupa küzdelmei. A selejtező csoportban a gyergyóiakat 11-0-ra, a Steauat 6-3-ra intézte el a csíki gárda. A Brassóban megrendezett négyes döntőjének elődöntőjét Elekesékkel játszottuk, 6-4 arányban győztünk is. A döntőben a házigazdákkal mérkőztünk, 4-1-re meg is vertük őket, így az idei szezonban már a harmadik kupát is magasba emelhették a HSC játékosai.

Csapatunk következő játékosai szereztek pontot a kupa során: Hurtaj (4 gól, 3 gólpassz), Sprencz (2+2), Hruby (2+2), Góga (0+4), Becze (3+1), Sikorcin (0+4), Virág (2+1), Bíró Tamás (2+1), Molnár Zsombor (1+2), Novak (2+1), Kósa (0+2), Mihály (2+0), Péter (1+1), Moldován (1+1), Papp (2+0), Bíró Ottó (0+2), Petres (0+2), Molnár Zsolt (1+0).

A négyes döntő két mérkőzését Kozuch védte végig, 65 lövésből 61-t védett, 93.8 %-os hatékonysággal teljesített.

4. Már csak az utolsó akadályt kellett vennie a csapatnak ahhoz, hogy lezárjon egy tökéletes szezont: a Román Bajnokságot. Az alapszakaszt simán megnyerjük, másodikok a brassóiak, harmadikok pedig a bakák lettek. A rájátszást is az első helyen zárjuk, így a negyedik helyezett Galaccal kell megmérkőznünk a döntőbe jutáshoz. Ez rutinfeladat, hisz összesítésben sima 3-0-val jutunk döntőbe (10-2, 13-2, 12-4). A másik ágon a barcaságiak viszonylag sima 3-1-el küldik haza a Steaua-t, akik még az újonnan érkezett idegenlégiósokkal sem kavartak túl sok vizet. A papírforma azt mutatta, hogy ezt nem lesz nehéz behúzni, de igencsak meg kellett  izzadjunk a bajnoki címért is.

Az első meccsen jól kezdtünk, de a végén nagy meglepetésre a vendégek örülhettek, hisz 2-3 arányban fölülmúltak minket. A második találkozón, ami már Brassóban volt, a harmadik harmadban már mindenki a mi győzelmünkre számított, de Szöcskéék 3-1-ről megfordították és 4-3-ra győztek. Ezek után a Brassónak már reális célja volt, hogy elhódítsák a bajnoki trófeát. Főleg azok után, hogy a harmadik 7-0-ás mérkőzés után a negyedik összecsapáson három perccel a vége előtt 1-0-ra vezettek, de Hurtajnak köszönhetően előbb egyenlítettünk, majd hosszabbításban el is döntöttük a mérkőzést, 2-2 összesítésben. Kemény meccsekre volt kilátás a továbbiakban, hisz az 5. illetve 6. találkozó Brassóban került megrendezésre. Azonban a fiúk a két meccsen kétséget sem hagytak afelől, hogy a HSC Csíkszereda a bajnokság legjobb csapata. Vasárnap 6-1-re, míg hétfőn 6-0-ra végezték ki Falloonékat, megszerezve ezzel zsinórban 5., a csíki hokitörténelem 13. bajnoki címét.

Csapatunkból a következő játékosok voltak eredményesek a döntőben: Hurtaj (4 gól, 9 gólpassz), Novak (5+7), Moldován (2+4), Hruby (1+5), Papp (1+3), Molnár Zsolt (3+0), Petres (2+1), Sikorcin (1+2), Góga (2+0), Virág (2+0), Mihály (2+0), Bíró Ottó (0+2), Nagy (1+0), Péter (0+1), Becze (0+1), Molnár Zsombor (0+1).

Kapusaink:

Kozuch 321 percet védett a döntőben, 145 lövésből 136-t hárított, 9 gólt kapott (meccsenként átlagban 1.68-t). Védési hatékonysága 93.8 %-os.

Ruczuj akkor kapott lehetőséget, amikor Kozuch korcsolyájával probléma adódott, és tökéletesen teljesített. 42 perc alatt 11 lövésből 11-t fogott meg. 100%-os védési hatékonysággal rendelkezik ez idő alatt.

SZÉP VOLT FIÚK!

Énekeljük, mert megérdemlik. Egyik szezon sem lehet tökéletes, de ez eredményesség szempontjából ez az volt. Nehézségek, akadályok mindig voltak, vannak és lesznek, de azok azért vannak, hogy legyőzzük őket. Talán volt olyan pillanat, amikor már a játékosok feladtak egy célt, talán volt olyan pillanat, amikor mi magunk sem reménykedtünk a győzelemben, talán volt olyan pillanat, amikor senki sem hitt a szemének, de az a profi sportoló, aki ezeket a pillanatokat fel tudja dolgozni, el tudja felejteni és előre tud nézni. Ti előre néztetek és minden célt megvalósítottatok. Köszönjük, egy egész közösséget, egy egész várost, sőt egy egész régiót büszkévé tettetek! Hajrá Szereda!