Ezúttal is nággyel ment a Fradi

2013.11.16. 17:20 poraszabolcs

Egy sportszerű mérkőzésen a Ferencváros behúzta a három pontot a HSC Csíkszeredával szemben a jégkorong MOL Liga pénteki napján. A Fradi a mérkőzést két gyors góllal nyitotta, innen nem tudott felállni a HSC.

Második alkalommal nézett egymással farkasszemet péntek este a Ferencvárosi TC és a HSC Csíkszereda a jégkorong MOL Ligában Budapesten. Az első összecsapáson Gál Sándor tanítványai behúzták a győzelmet. A legutolsó egymás elleni összecsapáson viszont a csíki gárda kisebb pofonba szaladt bele hazai pályán. Ezt szerették volna feledtetni, ami nem jött össze.

A mérkőzés alig kezdődött el Sijka, illetve Fodor góljaival kétgólos előnyre tett szert a hazai gárda. A bekapott két gyors gól után magasabb fokozatra kapcsolt a HSC, de Meravy résen volt. A 17. percben a semmiből növelte előnyét a Fradi Ölander révén.

A második játékrész jó ritmusban zajlott. Helyzetek mindkét oldalon, mígnem a 38. percben Ojanen volt eredményes, szólóban. A harmad utolsó percében kettős előnybe került a csíki gárda, amelyet a szünetig nem tudtak kihasználni.

Sőt a harmadik harmadban átcsúszott másodpercekkel sem tudtak mit kezdeni Gál Sándor tanítványai. A második előnnyel viszont élni tudtak a csíkiak. Az 50. percben Bíró Tamás vette be Meravy ketrecét. A hátralevő percek nem hoztak áttörést. Az 56. percben Ferencváros visszaállította a négygólos előnyt Dancsfalvi révén, aki egyben beállította a mérkőzés végeredményét is.

Eredmény

Ferencvárosi TC – HSC Csíkszereda 5–1 (3–0, 1–0, 1–1).

Gólszerzők: Sijka (3.), Fodor (5.), Ölander (17.), Ojanen (38.), Dancsfalvi (56.), illetve Bíró Tamás (50.).