Győzelmekkel búcsúztatni az évet

2013.12.27. 07:51 poraszabolcs

Kéthetes szünet után folytatódnak a jégkorong MOL Liga küzdelmei a HSC Csíkszereda együttese számára is. Gál Sándor tanítványai vasárnap és hétfőn az Újpestet, illetve az Érsekújvárt fogadják. Győzelmekkel búcsúztatnák az évet.

A 2013-as esztendő két utolsó két mérkőzését rendezik hétvégén Csíkszeredában a jégkorong MOL Ligában. A HSC csapata vasárnap az Újpesti TE, míg hétfőn a HC Érsekújvár gárdáját látják vendégül. Egyik mérkőzés sem ígérkezik könnyűnek.

Az Újpest egy pár mérkőzés óta feljövőben van. Szoros mérkőzéseket játszott a Ferencvárossal, a Dunaújvárossal és a HC Érsekújvárral is. A legutóbbi mérkőzésén a Fradival szemben háromgólos előnyt engedett ki a kezéből.

Az Érsekújvár felemás mérkőzéseket tudhat a háta mögött. Az elmúl négy mérkőzésén két győzelmet és két vereséget könyvelhetett el. Két vállra fektette a Ferencvárost, hazai környezetben, míg idegenben az Újpestet. A Miskolctól és a Dunaújvárostól viszont vereséget szenvedett, ráadásul mindkettőt hazai pályán.

A csíki csapat is vereséggel ment el az ünnepi szünetre, miután hazai pályán 3–2-es vereséget szenvedett a Brassói Coronától. A szünet minden együttesnek jól jött, hiszen tudták „rendezni a soraikat”. Ez legfőképp a csíki csapatra érvényes, hiszen az újonnan jött játékosok helyét így több idő volt megtalálni.

„Természetesen mindkét mérkőzésen a győzelemre törekszünk. Szeretnénk jól zárni az évet, de tudjuk, hogy mindkét találkozó nagyon nehéz lesz. A csapatban nincsenek gondok, leszámítva Gecse Hugót, aki sérüléssel küszködik. Stanislav Kozuch is felépült, de még nem százszázalékos ezért valószínű nem fogjuk nevezni. A hosszas szünet egy szempontból rosszul, de a másik felől jól is jött. Az újonnan jött légiósoknak több mérkőzés kellene, hogy megszokják egymást. Azt várjuk tőlük, hogy jobban teljesítsenek, mint az elmúlt mérkőzéseken. A másik szempontból jól is jött a szünet, hiszen sikerült egy kicsit pihenni és feltöltődni. Több szünet most már nem lesz” – mondta Gál Sándor a HSC vezetőedzője.

A hétvégi műsor

Vasárnap: HSC Csíkszereda – Újpesti TE (17, Digi Sport), Miskolci Jegesmedvék – Ferencvárosi TC (19), Brassói Corona – HC Érsekújvár (19.30, Digi Sport).

Hétfő: Brassói Corona – Újpesti TE (17, Digi Sport), Dunaújvárosi Dab.Docler – Ferencvárosi TC (19.30), HSC Csíkszereda – HC Érsekújvár (19.30, Digi Sport).

1. HC Nové Zámky 31 16 4 4 7 125:96 60
2. Dab.Docler 31 16 4 3 8 121:79 59
3. Miskolci Jegesmedvék 31 12 7 3 9 105:88 53
4. ASC Corona Brasov 32 15 1 5 11 107:97 52
5. HSC Csíkszereda 30 14 4 2 10 90:92 52
6. Ferencváros Budapest ESMTK 33 13 3 6 11 139:128 51