HTML

Hajrá Sport Club

A HSC Csíkszereda jégkorongcsapatának szurkolói fóruma. Meccsbeszámolók, hírek és minden, ami kék-fehér.

Friss topikok

• fazi73: @legea nr.216/2011 art.3: Ne haragudj haver de olyan szoveget kellene irni amit elobe es szemtol s... (2013.06.30. 07:28) Hruby jön! Novák megy?!
  • Kopitar King: @friczy: Csergő Zsolt áll a csíki belviszályok mögött, az egykor szebb napokat megélt bukaresti v... (2013.06.26. 07:17) Gyúrunk, vazze?!?
  • fazi73: @ando500: Nem tom hogy kinek az irasaval van bajod ha konkretan kifejtened le reagalhatna a “bunos... (2013.06.19. 21:21) Hírek
  • gionatan: bizony attol fugg hogy mikor es milyen jatekosokat igazolunkle.Belekell huzni!!!!!!!!!!!! (2013.06.13. 15:38) Kontinentális Kupa
  • Jégkorong: @HSC: „Nincs egyenisege” – érdekes egy személyiség…:) „nagykepuskodik a jatekosokkal” – nem csak ... (2013.06.11. 12:39) Hruby újra itthon!

Linkblog

HTML

Első meccs behúzva

2014.09.11. 08:20 poraszabolcs

Nem tudott meglepetést okozni a Galaci Dunarea csapata a múlt idényből elhalasztott jégkorong Románia-kupa sorozat első összecsapásán a HSC Csíkszereda ellenében. A Duna-partiak mire összerázódtak volna a csíki csapat behozhatatlan előnyre tett szert, amellyel okosan gazdálkodott.

Nem ütköztek komolyabb ellenállásba az esélyesek a múlt idényből elhalasztott jégkorong Románia-kupa nyitónapján. A Brassói Corona és a HSC Csíkszereda egyaránt győzni tudott. A Corona jégbe döngölte a Sportult, míg a HSC átlépett a Galacon.

Utóbbiak mérkőzése pikásnak ígérkezett, hiszen a Duna-parti csapat alaposan megerősítette keretét a nyáron és az elmúlt napokban.

A két fél összecsapása közel fél órás késéssel kezdődött. Ez a közjáték nem zökkentette ki a HSC játékosait. Alig négy perc játékidő után Tranca Dani avatta fel a veterán Radu Viorelt. A gól után a hazaiak előnybe kerültek, de azzal nem tudtak élni. Egyenlő létszámban már a HSC-én volt a sor és mondhatni ötpercenként lőtték a gólokat. Bíró Tamás duplázott, míg Sjölund lezárta a harmadot, amely eléggé egyoldalúra sikerült, bár Ruczujnak is akadt védenivalója.

A második játékrészre a hazaiak kapust cseréltek és Viorel helyére Onodi állt be. A fiatal csíki kapus sem bírta sokáig kapott gól nélkül. A 25. és a 26. percekben Molnár Zsombor, majd Bíró Ottó talált be a kapujába. A folytatásban elszabadultak az indulatok. Rengeteg kiállítást ítéltek a játékvezetők mindkét fél irányába. Ezekből a hazaiak jöttek ki jobban és Geru révén szépítettek.

Az utolsó harmadra kevés izgalom maradt. A HSC okosan gazdálkodott erejével és amikor kellett megnyomta. Ennek a 48. percben lett meg az eredménye, amikor Sjölund újfent betalált, végkép eldöntve a találkozó sorsát. Az utolsó tíz perc egy hazai gólt hozott, de ez is csak szépségtapasznak bizonyult.

Eredmények

A csoport: Brassói Corona – Bukaresti Sportul Studentesc 30–0 (5–0, 11–0, 14–0) /Filip (2.), Saluga (15.), Imecs (15.), Klouda (16.), Mihály Á. (18., 25., 34., 57.), Fodor (21., 45., 55.), Petres (22., 23., 41.), Piszarenko (24., 31., 39.), Virág (35., 39., 50., 55.), Hietamaki (37., 44., 47.), Molnár Zsolt (42., 45.), Dumitru (46.), Antal (47., 52.), Bálint (56.). A csütörtöki műsor: Bukaresti Steaua – Bukaresti Sportul Studentesc (16.30).

B csoport: Galaci Dunarea – HSC Csíkszereda 2–7 (0–4, 1–2, 1–1) /Geru (34.), Niskakangas (53.), illetve Tranca (4.), Bíró T. (10., 16.), Sjölund (20., 48.), Molnár Zsombor (25.), Bíró O. (26.)/. A csütörtöki műsor: Galaci Dunerea – Gyergyószentmiklósi Progym (19.30).