HTML

Hajrá Sport Club

A HSC Csíkszereda jégkorongcsapatának szurkolói fóruma. Meccsbeszámolók, hírek és minden, ami kék-fehér.

Friss topikok

• fazi73: @legea nr.216/2011 art.3: Ne haragudj haver de olyan szoveget kellene irni amit elobe es szemtol s... (2013.06.30. 07:28) Hruby jön! Novák megy?!
  • Kopitar King: @friczy: Csergő Zsolt áll a csíki belviszályok mögött, az egykor szebb napokat megélt bukaresti v... (2013.06.26. 07:17) Gyúrunk, vazze?!?
  • fazi73: @ando500: Nem tom hogy kinek az irasaval van bajod ha konkretan kifejtened le reagalhatna a “bunos... (2013.06.19. 21:21) Hírek
  • gionatan: bizony attol fugg hogy mikor es milyen jatekosokat igazolunkle.Belekell huzni!!!!!!!!!!!! (2013.06.13. 15:38) Kontinentális Kupa
  • Jégkorong: @HSC: „Nincs egyenisege” – érdekes egy személyiség…:) „nagykepuskodik a jatekosokkal” – nem csak ... (2013.06.11. 12:39) Hruby újra itthon!

Linkblog

HTML

MOL Liga döntő: DAB-HSC előzetes

2013.03.11. 13:30 poraszabolcs

Dunaújvárosban kedd este elrajtol a MOL Liga 2012/2013-as idényének a fináléja. A házigazdák a HSC Csíkszereda együttesét látják vendégül. A csíki csapat szurkolói bíznak a csapatban és a számokban, amelyek alapján a végső győzelem elérhető.

A MOL Liga első idényét a HC Csíkszereda húzta be, majd egy év szünet után újfent Csíkszeredába került a MOL Liga serlege a HSC Csíkszereda révén. Tavaly az elődöntőben búcsúzott a gárda, ezúttal viszont megint páratlan kiíráshoz érkeztünk. A számmisztika alapján pedig a HSC-nek kéne álljon a zászló, ebben bíznak a szurkolók.

Ezek viszont számok, a lényegi dolgok a jégen dőlnek el. A szezonban mutatott játék alapján már nem a HSC-nek áll a zászló. A Dunaújváros toronymagasan nyerte meg a sorozat alapszakaszát, és bár az elődöntőben egy picit megszenvedett a Miskolci Jegesmedvék ellen, végül sikerült a döntőbe jutniuk.

A HSC a Dunaújvárossal ellentétes idényt futott be. A szezon számottevő részében kiismerhetetlen volt a csapat. Lényegi változás a gárda játékában az edzőváltás után történt. Gál Sándor érkezésével a csíki hokisok egy teljesen más játékot mutattak. A liga elődöntőjébe elképesztő sima 3–0-val ejtették ki az Érsekújvárt.

Az alapszakasz során a felek nyolc alkalommal találkoztak. A csíkiak az egyetlenek, akiknek pozitív volt a mérlegük a Dunaújvárossal szemben. A HSC ugyanis öt mérkőzést húzott be – egyiket szétlövés után –, szemben a három dunaújvárosi sikerrel. A gólarány viszont a Dab-nak kedvez: 30–21.

Az alapszakaszban mindkét gárdában az első sor szerezte a legtöbb gólt. Dunaújvárosi oldalról Galaniszék 13 gólt, míg a csíki oldalról Hurtajék kilenc alkalommal találtak be az ellenfél hálójába. A dunaújvárosiaktól Galanisz öt alkalommal volt eredményes és őt követi a harmadik soros Gröschl, aki négyszer talált be a csíkiak ketrecébe. A HSC-től Hurtaj és a második soros Molnár Zsolt négy-négy találattal vezeti a házi góllövő listát az újvárosiak ellen. Sokat mondó adat viszont, hogy a Dunaújváros által szerzett 30 találaton 15 játékos osztozkodott. Ezzel szemben a 21 csíki találaton kilenc játékos.

Az elődöntő mérkőzései után sem változtak számottevően ezen adatok. Mindkét gárdában az első sorok szerezték a legtöbb találatot. A különbség viszont az, hogy, míg a dunaújvárosi oldalról a második, illetve a harmadik sor „csupán” öt gólt szerzett, addig a HSC második, harmad, sőt a negyedik sora kilencet. A negyedik sor az újvárosi oldalról nem tudott gólt szerezni, míg a HSC-nél igen, szám szerint hármat.

A mezőnyjátékosok mellett igen fontos feladat hárul a kapusokra is. Egyik hálóőrt sem kell különösen bemutatni, hiszen mindenki tisztában van Sevela illetve Kozuch képességeivel. Egyértelmű, hogy az ő formájuk nagyban hozzá fog járulni a mérkőzések végeredményéhez. Sevela egész idény során hozta a kötelező, a tőle elvárt védési hatékonyságot. Kozuch több alkalommal is betlizett az idény során, ám róla köztudott dolog, már évek óta, hogy play-off kapus. Eszméletlen módon fel tudja szívni magát a rájátszásra. A kapusok munkáját viszont nagyban befolyásolja majd az előttük álló védelem magabiztossága. Ez utóbbiban a idény során a HSC-nél bajok voltak, ám az utóbbi időben ritkán szokott ez a probléma jelentkezni.

Gál Sándor a HSC Csíkszereda edzője: „Természetesen, mint minden mérkőzésen ezúttal is győzni szeretnénk, bárhol bárkivel játszunk. Jó formában vagyunk, esélyeink megvannak. Sérültünk nincs szerencsére, Bíró Ottót leszámítva. Nem számít semmit az, hogy a Dunaújváros egy mérkőzéssel többet játszott, hiszen mi azt az előnyt elveszítettük az utazással.”

Egymás elleni eredmények:

2012.09.17.: Dunaújvárosi Dab.Docler – HSC Csíkszereda 1–2 (0–2, 0–0, 0–1).

2012.10.14.: HSC Csíkszereda – Dunaújvárosi Dab.Docler 4–3 (2–1, 1–0, 0–2, 0–0, 1–0).

2012.10.29.: Dunaújvárosi Dab.Docler – HSC Csíkszereda 6–0 (1–0, 2–0, 3–0).

2012.12.30.: HSC Csíkszereda – Dunaújvárosi Dab.Docler 3–1 (2–0, 1–0, 0–1).

2013.01.07.: Dunaújvárosi Dab.Docler – HSC Csíkszereda 5–2 (2–1, 1–0, 2–1).

2013.01.18.: HSC Csíkszereda – Dunaújvárosi Dab.Docler 3–2 (0–0, 2–1, 1–1).

2013.01.27.: Dunaújvárosi Dab.Docler – HSC Csíkszereda 10–2 (4–0, 4–1, 2–1).

2013.02.25.: HSC Csíkszereda – Dunaújvárosi Dab.Docler 5–2 (1–1, 3–1, 1–0).

A MOL Liga döntőjének menetrendje

1. mérkőzés, március 12.: Dunaújvárosi Dab.Docler – HSC Csíkszereda (19 órától).

2. mérkőzés, március 13.: Dunaújvárosi Dab.Docler – HSC Csíkszereda (18.30).

3. mérkőzés, március 16.: HSC Csíkszereda – Dunaújvárosi Dab.Docler (19.30).

4. mérkőzés, március 17.: HSC Csíkszereda – Dunaújvárosi Dab.Docler (19.30).

5. mérkőzés, március 20., ha kell: Dunaújvárosi Dab.Docler – HSC Csíkszereda (19.30).

6. mérkőzés, március 22., ha kell: HSC Csíkszereda – Dunaújvárosi Dab.Docler (18.30).