DAB-HSC 5-2

2013.01.08. 08:55 poraszabolcs

Nem játszottunk jól, dadogott az emberelőnyös játékunk, kapusunk sem volt a legstabilabb, a listavezető ellen így törvényszerű volt a vereség. Hüffner nyitja a gólok sorát az első harmad közepén, egy lecsorgó korongot vágva a gyakorlatilag üres kapuba emberelőnyből. A 17. percben Gröschl növeli a házigazdák előnyét, éles szögből csapja be Kozuchot, aki nem zárta jól a rövidet. Másfél perc múlva Tranca emberelőnyös találatával visszajövünk a meccsbe, de Somogyi félidőnél szerzett gólja visszaállítja a különbséget. Ez a gól egyértelműen védelmünk hibája volt, a büntetőpadról visszatérő csatár kétszer is tisztán lőhetett. Amikor az 50. percben Strenk távoli lövését is benézte Kozuch, elúszni látszott a hajó, bár Hurtaj villanása még visszacsempészett némi reményt. A végén Lahtinen mester lehozta Stanót, de ez a fegyver is balul sült el, Galanisz a kékről varrta be az üres kapuba és állította be az 5-2-es végeredményt. A feltűnően sok kiállítást összeszedő DAB ellen több keresnivalónk lehetett volna, de nem tudtunk élni a lehetőségekkel. Veszve azonban semmi sincs, pénteken Brassóban javíthatunk. Hajrá, Szereda!

A nap másik mérkőzésein a Miskolc legyőzte a Fradit, az Érsekújvár pedig a brassói lendületből vett vissza. A jelenlegi állás: