Nikko - második nap

2012.11.10. 09:16 poraszabolcs

Nagy-Britannia - Románia 3-0

Nem tudtuk megtörni a jeget a második játéknapon sem, 3-0-ra alulmaradtunk Nagy-Britanniával szemben. Most alig több, mint 3 percig bírjuk, Jamieson lő Ruczuj hálójába. Bár az emberhátrányos védekezésünk továbbra is hibátlan, az első harmadban gyakorlatilag lelőnek a pályáról a britek, 22-2 a kapura lövési arány, nem is ússzuk meg a második kapott gól nélkül O'Connor az elkövető. Érdekes lehetett a második játékrész, ahol többet lövünk a kapura, mint az ellenfél, döntetlenre hozzuk ezt a játékrész. A záró harmadban ismét rákapcsolnak Phillipsék, az 53. percben Dowd állítja be a végeredményt. A végletek csapata vagyunk, hisz kiválóan védekezünk, de támadásaink meddőek. Az emberhátrányos védekezésünk 100%-os, ami ilyen ellenfelekkel szemben több, mint dicséretes, az emberelőnyök kihasználása viszont 0%-os, ami ezen a szinten nem megengedhető. Kapusaink jól teljesítenek és ez a két, mondhatni szoros vereség az erőviszonyok ismeretében vállalható. Remélem, holnap a koreai csapat ellen már csatárainknak is lesz sikerélménye. Hajrá, fiúk!!!

Japán - Dél-Korea 3-2 (hosszabbítás után)

Szoros meccs lett a két távol-keleti csapat összecsapása, és bár a házigazdák kétszer is vezettek, a koreaiak 11 másodperccel a meccs vége előtt a kapust is lehozva egyenlítettek. A hosszabbításban egy emberelőnyös góllal a japán csapat elhozta a két pontot, nincs már hibátlan csapat Nikkóban. A rangsor 2 nap után:

1. Japán 5 pont (5-2) 2. Nagy-Britannia 4 pont (7-5) 3. Dél-Korea 3 pont (5-5) 4. Románia 0 pont (0-5)