Öt perc rémálom: elbuktuk a rangadót

2010.10.01. 20:50 poraszabolcs

Valószínűleg Challe Franzén sem kért időt túl gyakran a második perc végén, és Kozuchot is ritkán lőtték ki nem egészen két perc alatt a kapuból pályafutása folyamán. Nos, ma mindkettő megtörtént, másfél perc után Macsweyn, röpke 17 másodperc után Virág Tamás talál be, 2-0 az Acélbikáknak és elúszni látszik a mérkőzés. Időkérés, jön Ruczuj, de nem sokáig tudja érintetlenül megőrizni kapunkat, 4,55-nél Galanisz már a harmadik dunaújvárosi találatot jegyzi, kilátásban volt a méretes zakó. A Papp-Novak-Hurtaj trió hiánya amúgy sem adott okot túl sok optimizmusra, azért ilyen kezdésre senki sem számított. Mint ahogy arra sem, hogy ezután már csak mi ütünk gólt. Pedig így történt, Ruczuj ugyanis lehúzta a rólót, Sprencz (a jegyzőkönyv szerint Bíró Tamás) 54. percben  lőtt emberelőnyös gólja viszont csak szépségtapasz volt a rémálomszerű kezdés után. Javítani vasárnap és kedden lehet a Vasas és az Újpest ellen, hisz a vereséggel a tabella éléről is lecsúsztunk, mai legyőzőnk lépett a dobogó legmagasabb fokára.

Dunaújvárosi Acélbikák - HSC Csíkszereda 3-1

Gólszerzők: Macsweyn, Virág, Galanisz illetve Biró Tamás

Büntetőpercek: 16-12