A (Jeges)medve nem játék!!!

2009.11.22. 17:32 poraszabolcs

Már a pénteki meccs 50. perce táján az öltözőbe vonult csapatunk, így jöttek fel a Macik egy gólra, de hogy vissza sem jövünk onnan a mai meccsre, azt azért senki sem gondolta volna. Már az első percben hátrányba kerülünk, hátvédeink és Ruczuj asszisztálása mellett Sijka a gólszerző. Az ébresztő hatástalan, lendület és elképzelés nélkül játszunk, erre a felforgatott sorok (tudnám miért???) sem lehetnek mentség. A 10. percben Rusznyák akar cserélni, saját térfeléről emel be egy korongot a harmadunkba és mire a cserepadhoz ér, fogadhatja is társai gratulációit, a kellemetlenül pattogó korongot Ruczuj beengedte. Papp Szabinál szakad a cérna, elegánsabb megoldást is választhatott volna a távozásra, a miskolci játékos szerencsére súlyosabb következmények nélkül megúszta a támadást. Védőnk mehetett zuhanyozni, már csak ez hiányzott...meg egy újabb kapusbaki: emberelőnyben támad a Miskolc, Ruczuj oldalra tol egy lövést, de nem követi a korongot, Strengell igen: 0-3. Weinstock lekapja Ruczujt, Antal László jön, aki idén mindössze egyetlen meccsen védett. Másfél perc alatt Oksa őt is felavatja, az asszisztot ismét védőink jegyzik. Közben a kapuvas is ellenünk van, játékunkban azonban továbbra sincs benne a gól, mi több, nem is játszunk, őszi legyekként, erőtlenül vergődünk. Félidőnél mi is beköszönünk, de hamar visszaáll a négygólos különbség egy szép kontra után. Kettős emberelőnyben közelebb lopózunk, 2-5-tel fordulunk az utolsó harmadra. Semmi sem változik, kettős előnyben is csak távoli lövésekkel operálunk, a kapuslehozatallal már 6 a 3 ellen megyünk, de csak egymást zavarjuk, Strengell köszöni szépen, fonákkal lő saját harmadából az üres kapuba. A végén még Moldován kozmetikáz az eredményen, összességében viszont siralmas teljesítményt nyújtottunk. Elképzelés, motiváció, lelkesedés, odaadás, alázat nélkül játszottunk, ezt a teljesítményt nem lehet megmagyarázni. Az alázat fejezetnél Oksának és Popovicsnak is voltak ugyan hiányosságai, ez a meccs azonban teljesen megérdemelt Maci-sikert hozott, gratulálunk nekik. Nem jövök a sablonszöveggel, hogy nem most kell nyerni, hanem a végén, ilyen játékkal sehol semmit nem lehet nyerni. Remélem, van ki ébresztőt fújjon...

SC Csíkszereda - Miskolci JJSE 3-6

Gólszerzők: Ordzovensky, Bluks, Moldován ill. Strengell (2), Sijka, Rusznyák, Tóth, Oksa