Egy húszassal intézték el Izraelt

2010.04.13. 15:30 SportClub

Ma délben játszotta Románia válogatottja harmadik mérkőzését az észtországi világbajnokságon. Sima győzelemnek ígérkezett, de azért nem ennyire (azt is beleszámítva, hogy az első meccsen Kínával igencsak megszenvedtek, míg Izlandot "csak" öt góllal győzték le). De ma a székely hokistákkal teletűzdelt román válogatott egy óriási zakóval ütötte ki Izraelt. Kapuba ezúttal Fülöp Rajmund állt egész mérkőzés alatt, amit egy shutouttal tett emlékezetesebbé. Az első harmadban már 7-0 volt az eredmény. A második játékrészben még ezt is sikerült fölülmúlni, nyolc góllal tisztelegvén az izraeliek előtt. Az utolsó harmad már csak amolyan levezető hoki volt (öt góllal), az utolsó tíz percben már nem is esett több találat, így maradt a 20-0-ás végeredmény.

Holnap a román válogatott Új-Zéland gárdájával mérkőzik, majd egy nap szünet után lesz a mindent eldöntő mérkőzés Észtországgal.

Románia-Izrael 20-0

Gólszerzők: Basilidesz és Gliga 3,Moldován, Antal Zsombor, Virág és Timaru 2,Antal István, Mihály, Nagy Csaba, Molnár,Péter Róbert és Szőcs