Csíkba költözik a döntő

2014.04.02. 17:01 poraszabolcs

A harmadik mérkőzést rendezik csütörtökön a román jégkorong-bajnokság döntőjében. A HSC Csíkszereda átveheti a vezetést. Christer Dreberg vezetőedző elmondása szerint fontos, hogy a védelem minél stabilabb legyen.

A hétfői vereség és a kedd esti remek győzelem után csütörtökön már Csíkszeredában folytatódik a román jégkorong-bajnokság fináléja. A HSC Csíkszereda és a Brassói Corona együttesei 1–1-es állásról folytatják a négy nyert mérkőzésig tartó párharcot.

Az eddig lejátszott két mérkőzés alapján elmondható, hogy kőkemény fináléra van kilátás. Az első meccsel ellentétben a másodikon már fizikai hoki volt látható a két csapat részéről és nem utolsó sorban egyre jobb az iram. A két mérkőzésből kiindulva hasonló várható a további mérkőzéseken is.

„Az első meccsen az utolsó harmad nem volt túl jó. Volt 6-7 perc mikor elvesztettük a meccset. A második meccsen már sokkal jobb volt, bár akkor sem tudtunk 60 percig pörögni. Remélem a harmadik összecsapáson is egy jó meccset játszunk majd. Fontos, hogy a védelmünk minél stabilabb legyen” – nyilatkozta Christer Dreberg a HSC Csíkszereda vezetőedzője.

A finálé csíkszeredai mérkőzéseire 10 lej lesz a belépő. A jégpálya jegypénztára két órával a mérkőzések előtt fog nyitni. Ennek értelmében csütörtökön 17.30 órától, míg pénteken 15.30-tól lehet jegyet vásárolni a döntő csíkszeredai mérkőzéseire.