A végén ébredt a HSC

2013.09.16. 08:32 poraszabolcs

Első idegenbeli mérkőzésén a HSC Csíkszereda jégkorongcsapata pontok nélkül távozott Miskolcról .Gál Sándor tanítványai kétgólos vereséget szenvedtek.

Nem jött össze a pontszerzés az első idegenbeli mérkőzésen. A HSC Csíkszereda együttese 4–2-es vereséget szenvedett a Miskolci Jegesmedvék otthonában.

Már a mérkőzés elején hátrányba került a csíki gárda miután az 5. percben Tóth Adrián talált be Kozuch ketrecébe. A harmad hajrájára tovább növelte előnyét a vendéglátó. Ezúttal Boyle volt eredményes. A második játékrészben újfent a hazaiak volt eredményesek Rafaj révén. Az utolsó felvonásban Ruczuj kezdett a csíki kapuban. A mérkőzés hajrájához közeledve felcsillant a pontszerzés lehetősége miután Novak és Moldován góljaival röpke 24 másodperc alatt mínusz egyre jött fel a HSC. Az utolsó percre a csíki szakvezetés kapuslehozatallal próbálkozott, ami nem jött össze. Metcalfe talált be az üres kapuba.

A találkozó során újfent játéklehetőséget kapott a negyedik sor is.

Eredmények

Miskolci Jegesmedvék – HSC Csíkszereda 4–2 (2–0, 1–0, 1–2)

Gól: Tóth A. (5.), Boyle (18.), Rafaj (35.), Metcalfe (60.), illetve Novak (56.), Moldován (57.).

Mestermérleg

Travis Young (vezetőedző, Miskolc): „Jó mérkőzést vívtunk a Csíkszeredával. Egy félperces kihagyást leszámítva uraltuk a mérkőzést, sok helyzetet dolgoztunk ki, és lőttünk négy gólt. A sorok jól dolgoztak együtt, nagyjából azt láttam, amit az edzéseken gyakorolunk. Remélem, visszatértünk a győztes útra.”

Gál Sándor (vezetőedző, HSC Csíkszereda): „A győzelemhez nem elég, ha az 56. percben lőjük az első gólunkat. Az viszont pozitívum, hogy nem adtuk fel, az utolsó pillanatig küzdöttünk. Több van bennünk, amiből sajnos keveset mutattunk.”