Döntős a HSC Csíkszereda!

2013.03.06. 21:02 Bobo91

Harmadik mérkőzésén is győzelmet aratott a HSC Csíkszereda jégkorongcsapata a MOL Liga elődöntőjében és bejutott az idei kiírás fináléjába. A döntőbeli ellenfél kiléte még nem ismert, de ahhoz a Dunaújváros került közelebb, miután szerda este visszavette pályaelőnyét a Miskolccal szemben.

Sikerült Gál Sándor elképzelése és a HSC Csíkszereda jégkorongcsapata a MOL Liga elődöntőjének harmadik összecsapásán bebiztosította döntőbeli helyét, miután háromgólos győzelmet arattak szerda este Érsekújváron.

A csíki csapat célja az volt, hogy már az első érsekújvári mérkőzés után zsebben legyen a döntőbeli hely. Ezt a csapat el is érte. Bár a mérkőzés első gólját még a felvidéki csapat szerezte meg Ruzicka révén a hatodik percben. Ez nem jelentett akadályt a vendég csíki együttesnek, amely az első harmad végére Molnár Zsombor és Hurtaj találataival megfordította az állást. Innentől kezdve pedig nem engedték ki a mérkőzést a kezükből a HSC játékosai.

A második játékrész derekán ugyanis Moldován Ervin villant egyet és máris kétgólosra növelte a vendégek előnyét. Az utolsó játékrészben sportszerű játék folyt, ami jellemző volt a egész találkozóra, hiszen mindössze 8 perc kisbüntetőt kellett kiosszanak a játékvezetők. Öt perccel a mérkőzés vége előtt Gál Sándor még időt kért, de nem volt miért aggódni, hiszen másfél perccel a mérkőzés vége előtt Hurtaj újabb gólt szerzett, amivel beállította a végeredményt.

A HSC Csíkszereda megérdemelten jutott a MOL Liga fináléjába, miután összesítésben 3–0-val búcsúztatta felvidéki ellenfelét. A döntőben a Dunaújváros, vagy a Miskolc lesz az ellenfél. Előbbiek szintén 4–1-re győztek Miskolcon, így egy győzelemnyi távolságra kerültek a döntőtől.

MOL Liga, elődöntő, 3. mérkőzés

HC Érsekújvár – HSC Csíkszereda 1–4 (1–2, 0–1, 0–1)

Gól: Ruzicka (6.), illetve Molnár Zsombor (13.), Hurtaj (20., 59.), Moldován (33.).

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: HSC Csíkszereda – HC Érsekújvár 3–0.

Miskolci Jegesmedvék – Dunaújvárosi Dab.Docler 1–4 (1–1, 0–0, 0–3)

Gól: Tóth (12.), illetve Mihalik (12.), Galanisz (45., 48.), Tőkési (47.).

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: Dunaújváros – Miskolc 2–1.

A két csapat csütörtök este 19 órától újból összeméri erejét, szintén Miskolcon.

A MOL Liga döntőjének időpontjai

1. mérkőzés: március 12. (idegenben); 2. mérkőzés: március 13. (idegenben); 3. mérkőzés: március 16. (Csíkszeredában); 4. mérkőzés: március 17. (Csíkszeredában); 5. mérkőzés (ha szükséges): március 20. (idegenben); 6. mérkőzés (ha szükséges): március 23. (Csíkszeredában); 7. mérkőzés (ha szükséges): március 26. (idegenben).