Kiszenvedett győzelem

2013.01.28. 22:25 poraszabolcs

Vért izzadva nyertünk Pesterzsébeten, íme a helyszíni beszámoló a HSC sajtóreferensétől:

Kétgólos hátrányban kezdett el hokizni a HSC Csíkszereda csapata a jégkorong MOL Liga hétfői játéknapján. A csíki fiúk innen kezdve nagy harcot vívtak és sikerült megfordítaniuk a mérkőzést.

Két kellemetlen vereséget követően a HSC Csíkszereda csapata hétfőn este a Ferencvárosi-ESMTK otthonában lépett pályára. A fiúk ezúttal bizonyítani akartak, nemcsak maguknak is, hanem a lelkes szurkolóiknak is, akik ezúttal is szép számban jelentek meg Pesterzsébeten.

A találkozó jól is kezdődött hiszen az első percben Becze ziccert vétett, majd pár másodpercre rá Szőcs talált be. A fiúk megnyugodtak és magukra húzták a hazai csapatot, akik a harmad közepén előbb kettős emberelőnyben, majd sima fórban találtak be Kozuch hálójába. A HSC egy kicsit ekkor megtört, de jókor jött a szünet.

A második harmadtól kezdve egy rég látott harcos csíki csapat korcsolyázott ki a jégre. Rengeteg helyzetet dolgoztak ki a fiúk, amelyek kihasználatlanul maradtak. A 26. percben újabb pofon érkezett. Emberelőnyben Borbás szerzett gólt. A HSC tovább nyomott és a 38. percben Tranca szépített és adott egy újabb lendületet csapatának.

Az utolsó játékrész ott folytatódott, ahol az első félbeszakadt. Nyomott a HSC. A Fradi kapusa több esetben is nagy bravúrokat kellett bemutasson. Timo Lahtinen legénysége a 45. percben előbb egyenlített, majd mikor már mindenki a hosszabbítást várta Becze az utolsó másodpercekben megszerezte a létfontosságú három pontot.

Négy nap szünet következik, majd pénteken az Újpest, míg vasárnap a Miskolc látogat Csíkszeredába.

Eredmény

Ferencvárosi-ESMTK – HSC Csíkszereda 3–4 (2–1, 1–1, 0–2)

Gól: Berta (10.), Horváth (14.), Borbás (26.), illetve Szőcs (2.), Tranca (38.), Mihály (45.), Becze (60.).