Vért izzadtunk

2013.01.18. 20:40 SportClub

Nagyon fontos mérkőzést játszottak ma este a Vákár Lajoson, leginkább a hazaik szempontjából bírt nagy téttel az összecsapás a rájátszásba jutás miatt.

Az első harmad nagyrészt a kakaskodásokról és a kemény (szabályos-szabálytalan) ütközésekről szólt. Ennek következtében akadt kiállítás bőven és úgy tűnt, hogy a játékvezetők nem igazán tudják kézben tartani a mérkőzést. A középső játékrész elején Góga találja meg szépen Novákot, ő Mihálynak passzol keresztbe, aki megszerzi a vezetést csapatunknak. Tíz perccel később emberelőnyben játszhatunk,  Papp ereszt meg egy lövést a kékről, a kipattanót pedig Kmit vágja be fordulatból, 2-0. Sajnos nem kell sokat várni a szépítésre, egy védelmi hiba után Gröschl szerez gólt. A harmadik harmadra felpörögnek az acélbikák, Kozuchnak bőven akad dolga, az 56. perc elején viszont már ő sem tud segíteni Pavuk szépségdíjas találatánál. Négy perc van a mérkőzésből, mikor Somogyi állíttatja ki magát 2 percre teljesen fölöslegesen, amit még meg is koronáz egy 2+10 perccel. Ezt sikerül nem elszúrni, Becze nagyon szemfülesen szerzi meg a győztes találatot. A végén jár a jól megérdemelt „Szép volt fiúk!” és elhangzik a székely himnusz is.

HSC Csíkszereda – Dab-Docler  3-2 (Mihály, Kmit, Becze)