Liepajas Metalurgs - Beibarys Atyrau 3-2, bü.u

2011.10.21. 13:57 SC4ever

Vákár Lajos Műjégpálya, Csíkszereda

A tovább után élő szöveges közvetítést olvashatnak.

Sportbaráti szeretettel üdvözlök mindenkit a Vákár Lajos Műjégpályáról. Hamarosan kezdődik a 2o11-es Kontinentális Kupa Csíkszeredában.

Két perc múlva következik az első korongbedobás. A csapatok már a jégen vannak. Elkezdődött.

Az első két percben inkább a lettek veszélyeztetnek.

3.3o: Zabis lőhet tisztán, Raitums magabiztosan véd.

Az elmúlt percekben mezőnyjáték folyt, nem voltak különösebb veszélyben a kapuk.

A kazahok írányításuk alá veszik a meccset, jól tartják a korongot.

11.46: Dolishnya kap két percet. A mérkőzés első kiállítása. Egyelőre a letteknek még az ellenfél harmadába sem sikerül bevinni a pakkot. Előbb Upitis közeli lövését hárítja Raitums, majd majd Siksna távoli bombáját.

Alig egészül ki a kazah csapat most egy lett ülhet le, Siksna megy pihenni két percre.

A Beibarys játékosai sem tudnak gólt szerezni fórban. Újabb kazah előny.

Hősiesen védekeznek a lettek, majd a büntetés lejártával támadnak, Bajaruns kapurafordul, lő, szép gól.

A gól után is inkább a Metalurgs játékosai veszélyezetetnek, több gól azonban nem születik az első felvonásban. Az első húsz kiegyenlített játékot hoz, nagyon jó iramú, sportszerű játékot láthat a közönség.

II. harmad

21.5o: Ogorodinkov Zubkov átadását vágja be.

22.39: Ozolins egyéni akcióból lő szép gólt.

Most a letteken a sor, de hiába támadnak, nem sikerül túljárniuk Raitums eszén.

Ezekben a percekben Panshinék veszélyeztetnek, a kapu érintetlen marad.

Az Edmonton Oilers által draftolt Tesliukot bünteti a játékvezető.

34.13: Már kiegészültek a kazahok, amikor Bajaruns duplázik, oldalról vágja a vas alá a pakkot. Óriási találat.

A gól után a Beibarys folyamatos nyomás alatt tartja a lett csapatot, nagyon kreatívak a kazahok.

Hiába próbálkoznak Yeremeyevék, nem sikerül Kalnins hálójába juttatni a pakkot, szünetben marad a 2-2-es döntetlen. A Beibarys ebben a harmadban megmutatta, hogy az egyik esélyes a tornán, sokat lőttek kapura, szép csapatjátékot produkáltak.

III. harmad

Kezdetét vette a harmadik harmad.

A Beibarys 5 az 5 ellen is beszorítja ellenfelét.

42. perc: Túl sok játékosért ülhetnek a kazahok két percet.

Nagyszerűen hatástalanítják a lettek támadójátékát Yeremeyevék. A kiállítás nem hoz gólt, sőt Akolzin majdnem a vezetést is megszerzi a fehér mezeseknek.

Mindkét oldalon adódnak helyzetek, nagy íramú, színvonalas mérkőzés.

Most a lettek szorítják be Raitumsékat egyenlő létszámnál.

Kettős kiállítás Sharifianov és Scorcovs kap két percet durva játékért.

Újabb kettős kiállítás: Feldmanis és Pavlov ül két percet szintén durvajátékért.

Upitis madjnem megszerzi a vezetést egyéni akciója révén, de a lett válogatott kapus a helyén van.

Az utolsó két perc veszi kezdetét, mindkét csapat nagyon jól játszik. Közben a lettek időt kérnek. Upitisék jól megnyomják a végét, sok akciót alakítanak ki.

12 másodperccel a vége előtt a kazah csapat is időt kér. Panshinék is gólt lőhetnének, de Kalnins a helyén van. 6o perc után döntetlen a mérkőzés állása.

Hosszabbítás

A ráadás első felében inkább a Liepaja támad, a második részében a Beibarys irányít. Egy perccel a vége előtt Tryashunov üt hozzá a lettek kapusához, amiért meg is kapja a kisbüntetést.

65 perc után is döntetlenre áll az összecsapás.

Jöhetnek a büntetőlövések:

A lettek kezdik. Brancis belövi, Panshin kihagyja. Upitis is eredményes. A kazah csapat első büntetőjét Ozonlish értékesíti. A Liepajas egyet sem hibázik, Indrasis zárja góllal a sportszerű találkozót (3-1 a  büntetőlövésekben a letteknek).

A mérkőzés legjobb játékosa a Metalurgstól  Feldmanis, az Atyrautól Raitums kapus kapja ezt az elismerést.

A mérkőzés kiegyenlített csatát hozott, amelyen a rendkívül fiatal lettek győzedelmeskedtek.