Nagyon megizzadtunk, de megérte!

2011.01.07. 21:46 SportClub

A Mol Liga elődöntőjének következő mérkőzését a Vasas otthonában játszotta csapatunk. A két hazai meccs után azt a következtetést lehetett levonni, hogy nagyon nehéz lesz Budapesten akár egy meccset is nyerni, hisz a második hazai találkozón a kezünkből engedtük ki a győzelmet, így 1-1 volt a mérkőzés előtt a párharc állása.

Nem nevezhető egyébként a meccs gólzáporosnak, hiszen 62 (!) percen keresztül egyetlen gól sem született. Az első harmadban egy-egy két perces kiállítást oszt ki az osztrák Erd Ulrich játékvezető. A következő játékrészben mi kapunk több előnyt, de egyiket sem tudjuk kihasználni, annak ellenére, hogy nagyon sokat lövünk Rajnának kapura. A harmadik felvonásban megfordul a kiállítási arány, de a hazaiak sem tudnak élni a lehetőségeikkel. Következhet a hosszabítás, ami nagyon azt jelzi, hogy ebből ismét büntetők lesznek. Ekkor azonban jön Hruby és ő lesz a nap hőse, mert Rajna már nem tudja hárítani az ő bombáját.

Hihetetlenül fontos ez a győzelem, hisz ez újabb lökést adhat a csapatnak. Holnap ismét a Jégpalotában játszik csapatunk a Vasassal, bízzunk benne, hogy holnap sikerül a döntőbe jutás. Szép volt fiúk, hajrá Szereda!

Vasas HC - HSC Csíkszereda  0-1 (h.u.)

Gólszerző: Hruby