Meglepően szoros!

2010.10.29. 20:14 SportClub

Ma este az Újpesthez látogatott a HSC Csíkszereda, egyértelmű elvárás a biztos győzelem volt, ennek ellenére 30 percig nagyon is nyitott volt a mérkőzés.

Az első harmadban mi szerzünk vezetést másfél perc alatt Molnár Zsolt révén, azonban a 10. perc elejéig Németh kétszer is mattolja Kozuchot és ezzel a hazaiak átveszik a vezetést.  Majdnem négy percet kell várni az egyenlítésig, amikor Petres passzából Bíró Ottó eredményes, 2-2.

A második harmadban elmaradnak a várt gólok, ehelyett a 28. percben ismét a hazaiak szerzik meg a vezetést, Vörös Dávid Szajbert átadását értékesíti. Most sem kell sokat várni az egalizáló gólra, amit Sikorcin lő. Ezután beindulnak a fiúk és változtatnak a mérkőzés képén. Hat perc alatt három gólt ütnek a mieink Moldován, Mihály, Bíró Tamás sorrendben.

Az utolsó játékrész ismét kiegyenlítettséget hoz eredmény szempontjából. Virág Csanád 3-7-re növeli az előnyünket, de az 57. percben már 5-7-t mutat az eredményjelző, miután Roczanov és Davis visszahozza a meccsbe a hazaiakat. De fél perc alatt Sikorcin gondoskodik arról, hogy ne kelljen tövig rágni a körmünket, 5-8. Kissé nehézkesen, de végül megvan a 3 pont. Vasárnap a Fradi ellen egy sokkal nehezebb mérkőzésre van kilátás, valószínűleg többre lesz szükség a zöldek ellen. Hajrá fiúk!

Újpesti TE - HSC Csíkszereda  5-8

Gólszerzők: Németh 2, Vörös, Roczanov, Davis illetve Sikorcin 2, Molnár Zsolt, Bíró Ottó, Moldován, Mihály, Virág és Bíró Tamás