Újpesti TE- Barcelona FC 9-3

2009.10.23. 14:51 SportClub

Vákár Lajos Műjégpálya, Csíkszereda, 16.00

I. harmad:

Elkezdődött a mérkőzés, megközelítőleg 150-200 néző követi a meccset a lelátóról.

2:41 - Az UTE képtelen volt kihasználni első emberelőnyét, jóformán fel sem tudtak állni az ellenfél harmadjába.

4:44 - Második emberelőnyét már kihasználja a lila-fehér alakulat, már épp járt volna le a 2 perc amikor Sikorcin lövése becsorgott a katalánok hálójába.

6:00 - Borbás kapuvasa után a barcelonai játékosok megilletődve nézték a bírót, hogy gól volt-e, miközben Kirichenko a katalán játékosok butaságát kihasználva mattolja másodszorra a kapust.

9:46 - Kiállítás a katalánoknál, a magyar csapat feláll, majd a csíkszeredai Nagy Isti ereszt meg egy bombát a két léc közé, de a kapus óriásit véd.

11:00 - Kirichenko egy az egybe megy el, de nem tudja kihasználni a ziccert.

12:38 - Újpesti gól! Kiss passzából Borbás lövi ki a hosszú sarkat.

15:57 - Az első komolyabb Barcelona helyzet, az egyik játékosuk korcsolyázik el és próbálja kilőni a felső sarkat, de Sájevics hárít.

17:06 - Érvénytelen gól. Sikorcin adja át Roczanovnak, aki sikeresen túljár a ellenfél kapusa eszén, de kisles miatt érvénytelenítik.

18:48 - Két nagy helyzet marad ki a katalánoknál.

Vége az első harmadnak, az Újpest simán vezet, a katalánok egy fokkal lassabbak, a kapusuk bizonytalan, így nincs nehéz helyzetben a magyarországi gárda. A focijáról híres Barcelona FC eddig nem okozott nagy fejfájást az ellenfél kapusának.

II. harmad:

20:21 - Szépít a Barcelona! Egy remekbe szabott akció végén Didkovski talál Sájevics hálójába.

24:38 - Nem hagyja magát az UTE sem, emberelőnyben Sikorcin adja át a hosszúra Dubeknek, aki kapásból lő gólt.

26:34 - Ismét gólt lő a katalán csapat! Didkovski korcsolyázik el két védő között de mellé lő, majd a kapu hátától akarja betenni a pakkot a kapuba, ami Sájevics segítségével sikerül is, mivel a magyar kapus kotorja saját hálójába a korongot.

26:59 - Újpesti gól! A lett Berzins passzát Sikorcin váltja gólra.

28:35 - Hetler Ádám passzol Rafajnak, aki egy az egybe nem hibázik: 6-2. Közben kapuscsere a katalánoknál.

36:00 - Emberhátrányban lóg el egyedül egy katalán játékos, de hibázik. Marad a négygólos előny.

A második harmadnak is vége. Kicsivel többet támad a Barcelona, mint az első harmadban , de így is jelentős az újpesti fölény.

III. harmad:

40:38 - Barcelonai gól! Mikael Boberg a gólszerző.

43:25 - Érvénytelenítik a 7. magyar gólt, mert leesett a katalán kapus fejvédője.

51:00 - Az utóbbi percekben nem a legizgalmasabb a játék, de a Barcelona FC duplázó játékosa, Didovski kapuvasat lő ziccerben.

54:14 - Most már érvényes hetedik gól! A katalánok harmadjában egy bedobás után elhozzák a pakkot az újpestiek, majd Sikorcin lő, ami utat talál a kapuba.

54:33 - Gyorsan magasabb sebességbe kapcsol az UTE. 20 másodpercen belül már a második gól! Sikorcin lő a kék vonal tájáról, amit még véd a kapus, de a kipattanó ugyancsak a szlovák játékos testéről pattan a hálóba. 8-3.

57:17 - Ismét gól!Dubek lövi Sikorcin passzából.

Vége mérkőzésnek! Az Újpest megérdemelte fölényes győzelmét, talán a harmadik harmad elejére kicsit kiengedtek, de aztán egy gyors három gólos sorozattal kivégezték a katalánokat. A legjobb játékos díjat a Barcelonától Didovski kapta, az Újpesttől pedig a meccs legjobbja, Sikorcin. Szép meccs, szép győzelem! Folytatás este fél nyolctól : Sportclub - HYS The Hague!

Kapuralövések: 66-16

Kiállítások: 10-20