Zárkózik az ISK-HSC

2013.03.13. 07:33 poraszabolcs

Bár ezekben a napokban mindannyian a MOL Liga döntő bűvöletében élünk, az élet nem állt meg a honi bajnokságban sem. Komoly versenyfutás zajlik az elődöntőt jelentő második helyért a Galac, az ISK-HSC és a Gyergyói Progym között, ebből a hármasból kerül ki ugyanis a HSC Csíkszereda elődöntőbeli ellenfele. Mint korábban már írtuk, a másik ágon bizonyos a Brassó-Steaua párosítás. A versenyfutás jegyében a hargitai derbin Elekes és Hildebrand góljaival kettővel ment az első szünet után az ISK-HSC a gyergyói jégcsarnokban, egy góltalan második harmad után ugyan feljött egyre a Progym Pál Zsombor révén, de Hildebrand előnyben majd hátrányban is betalált, biztossá téve a csíki győzelmet. Ezzel a farm egy pontra megközelítette a Galacot, mert hiába vezettek Geruék tíz perc után 2-0-ra a Steaua ellen, Timaruék nyolcat ütöttek zsinórban, magabiztosan hozva a meccset. Ma megismétlődnek a tegnapi párharcok, melyek során az ISK-HSC akár meg is előzheti a Galacot, nagyot lépve az elődöntő felé.

A tegnapi eredmények: Gyergyószentmiklósi Progym - ISK-HSC Csíkszereda 1-4 és Galaci Dunarea - Bukaresti Steaua 2-8