Liepajas Metalurgs - Olimpija Ljubljana 11-1

2011.10.22. 14:34 SC4ever

Vákár Lajos Műjégpálya, Csíkszereda

A tovább után élő szöveges közvetítésünket olvashatják.

Bemelegítés... Két perc a kezdetig, a játékvezetők már kint vannak, érkeznek a csapatok is.

I. harmad

Elkezdődött. Első támadás a szlovénoké.

4. perc:A lettektől Tilla lőhetne gólt, kimarad.

4.27: Indrasis egyéni akciójából szerez szép gólt.

Upitis tovább növelhetné az előnyt, de nem sikerül az üres kapuba lőni a pakkot.

8. perc: A Ljubljanától Rezek kap két percet.

Három tiszta gólhelyzet marad ki 5 a 4 ellen. Amikor kiegészülnek a szlovénok jön az újabb kiállítás, Krivec pihenhet két percet.

1o.33:Mickevics kb.15 fokos szögből lő szépségdíjas gólt.

Újabb lett előny: Scapot bünteti Rikicki játékvezető. Az emberhátrányban remekül védekeznek a ljubljnaiak.

14.22: Skvorkovs távolról lő bombagólt, a korong  a felsővasat érintve jut a szlovén hálóba.

15. perc: Zabis megy ki két percre a Liepajatól. Fél perc múlva Scap akadályozásért pihenhet.

15.39: Feldmanis távolról a hosszúfelsőbe lő. Nagyon nyomják a lettek ellenfeleiket.

Az első játékrész hátralévő idejében is inkább a lett csapat dominál. Kalnins kapusnak sok dolga nem akadt, alig néhány lövést kellett hárítania. A Liepaja játékosai azt csináltak eddig amit akartak, nagyon megforgatták a szlovénokat.

Szünet

II. harmad

2o.56: Upitis csuklóból lő távolról nagy gólt, a kapus takarva volt.

23. perc: kapuscsere a szlovénoknál.

24. perc: Upitis egy védelmi hibát használ ki, hatra növeli a lettek előnyét.

25. perc: Feldmanis ül le a büntetőpadra, előnyben a zöldek.

Fél perc sem telik el és Scap is kap két percet. Scapnak ez már a harmadik kisbüntetése.

28. perc:Már héttel vezetnek a Metalurgs játékosai, kombinatív játék után ismét eredményesek.

32. perc: a Liepaja két percig 5 a 4 ellen támadhat, a büntetett Podobnik.

A szlovénok hősiesen kivédekezik a hátrányt.

36. perc: Podobnik újra a büntetőpadon.

37.21: Zabis egy kapusról kipattanó lövést juttat az Olimpija hálójába.

A hátralévő két percben mindkét csapat előtt adódik gólszerzési lehetőség, újabb találat nem születik a második felvonásban.

Szünet

III.harmad

Az utolsó játékrészt a szlovénok indítják góllal.

Pár perccel később a Liepaja játékosai kiegyenlítik a harmad állását.

55. perc Upitis középen várja a pakkot, meg is kapja és csuklóból nagy gólt lő.

56. percben már tíz a csapatok közti különbség, Skvorcovs eredményes.

Utolsó perc

1o másodperccel a vége előtt Juric megszerezhetné a második szlovén gólt, de nem sikerül  Grinvalds eszén túljárnia.

A mérkőzést megérdemelten nyerik a lettek, nagy különbséggel, végig vezetve győznek.

A Liepaja legjobb játékosa Skcorcovs, az Olimpijától a csapatkapitány Emersic kapja a díjat.