Gólzáporos nyitány

2011.04.11. 07:45 poraszabolcs

Nem sokat vacakolt a Tom Skinner által edzett romániai válogatott a VB nyitómérkőzésén: Mihály Ede emberhátrányból szerzett gólja után Becze Tihamér és Antal Zsombor is betalál, a kilencedik perc derekán kapust is cserél az ázsiai csapatot irányító Yevgeni Levedev. Biró Ottó találatára ugyan még érkezik válasz, Virágéra már nem: 5-1 az első húsz perc után. A következő 40 perc a válogatott szezonbeli leggyengébb játékát hozza, megy az adok-kapok a pályán, a vége 9-4 ide, a gólokat Molnár Zsolt, Góga Attila, Papp Szabi és a duplázó Biró Ottó jegyzik. Emberelőnyben mindössze egy gólt szereztünk, emberhátrányban viszont kettőt, a kapusteljesítmény nem volt meggyőző, a horvátok ellen ennél sokkal több kell. Antal Zsombor 1+3-mal, Biró Ottó 2+1-gyel, Moldován Ervin 0+3-mal zárt, a +/- mutatókban Papp Szabi és Nagy Isti +4-gyel vezetik a rangsort, negatívum Kósa -1-e.

A nap másik mérkőzésén Bulgária 6-0-ra verte Írországot, míg az esti mérkőzésen a házigazdák kilencet vágva nullázták le Izlandot. Figyelemre méltó és tanulság a mieink számára is, hogy a horvátok a kilenc találatból hetet emberelőnyös szituációból szereztek.

A mai program: Kína-Írország, Románia-Izland, Horvátország-Bulgária