Kettőről fordítottunk, majd meg is nyertük

2011.02.18. 20:01 SportClub

A brassói csapattal mérhette össze ma erejét a HSC Csíkszereda. Tőlünk majdnem mindenki játszott, Becze és Molnár Zsombor nem lépett jégre.

Az mérkőzés elején mindkét csapat csak tapogatózik, majd kialakítunk néhány veszélyes helyzetet, de nem sikerül ezeket értékesíteni. A 11. percben Faloon lő szép gólt fordulatból, majd a 18. percben büntetőlövést végezhetnek el a vendégek, miután a kiugró Antalt Papp állítja meg szabálytalanul. A sértett nem tudja elvégezni, így Basilidesz áll a korong mögé és be is lövi. Két gólos hátránnyal vonulunk az öltözőbe.

A második harmadban sok kiállítást osztanak ki a sporik, a vendég játékosok sokszor csak szabálytalanul tudják megállítani a csíki fiúkat. Ennek meg is lesz az eredménye, hisz a harmad végén két gólt is ütünk: előbb Hurtaj avatja fel Polcot, majd Moldován passzából Virág egyenlít.

Az utolsó játékrész 6. percében Sikorcin gyönyörű gólját követően először vezetünk a meccsen, de alig másfél perc múlva Faloon óriási bombagóllal egyenlít. Az 51. percben Novak emberelőnyben nagyon szemfüles passzt ad Hrubynak, akinek már csak a kapu torkából kell a pakkot a kapuba juttatnia. Fél percre rá Molnár Zsolt beállítja az 5-3-as végeredményt. Még akad néhány helyzet, de gól már nem esik.

Vasárnap a galaciak látogatnak hozzánk, majd jövő kedden az örök rivális, Steaua lesz az ellenfél. Szép volt fiúk!

HSC Csíkszereda - Brassói Fenestela 68   5-3

Gólszerzők: Hurtaj, Virág, Sikorcin, Hruby, Molnár Zsolt illetve Faloon 2 és Basilidesz