Kínos vereség!

2010.10.12. 19:28 SportClub

Ma az idegenlégiósok és a sérültek nélkül utazott Galacra a HSC Csíkszereda. Gondolhattuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés a szlovák légiósokkal és a hazai legendákkal  megerősített alföldiek ellen. De azt még rossz álmába se gondolta senki, hogy ki is kaphatunk. Pedig így történt...
   Az első harmadban Benadik szerez vezetést a hazaiaknak, de öt percen belül Mihály egalizál. A következő játékrész is döntetlennel végződik, a galaciaktól Zemko és Tankó, míg tőlünk Papp és Nagy talál be. Az utolsó harmad elején Elekes szerzi meg újra a vezetést, majd Becze veszi be Radu Viorel kapuját. De ezután következik a hidegzuhany: Nutu-Petru Andrei, majd az utolsó percben Geru lő emberelőnyben gólt, amivel végleg eldől a a mérkőzés.
   Ezt a vereséget sajnos nem lehet semmivel sem megmagyrázni, annak ellenére is győzni kellett volna, hogy mi nem a legerősebb kerettel mentünk, ők meg idénre sokkal komolyabb játékerőt képvisel, mint az utóbbi évtizedekben. Gyorsan túl kell lépni ezen, és gőzerővel a következő mérkőzésekre koncentrálni, de le kell vonni a tanulságokat ebből a meccsből. Csak azért is: hajrá HSC, hajrá Szereda!

CSM Dunarea Galati - HSC Csíkszereda 6-4

Gólszerzők: Benadik, Zemko, Tankó, Elekes, Nutu és Geru illetve Mihály, Papp, Nagy, Becze