HTML

Hajrá Sport Club

A HSC Csíkszereda jégkorongcsapatának szurkolói fóruma. Meccsbeszámolók, hírek és minden, ami kék-fehér.

Friss topikok

• fazi73: @legea nr.216/2011 art.3: Ne haragudj haver de olyan szoveget kellene irni amit elobe es szemtol s... (2013.06.30. 07:28) Hruby jön! Novák megy?!
  • Kopitar King: @friczy: Csergő Zsolt áll a csíki belviszályok mögött, az egykor szebb napokat megélt bukaresti v... (2013.06.26. 07:17) Gyúrunk, vazze?!?
  • fazi73: @ando500: Nem tom hogy kinek az irasaval van bajod ha konkretan kifejtened le reagalhatna a “bunos... (2013.06.19. 21:21) Hírek
  • gionatan: bizony attol fugg hogy mikor es milyen jatekosokat igazolunkle.Belekell huzni!!!!!!!!!!!! (2013.06.13. 15:38) Kontinentális Kupa
  • Jégkorong: @HSC: „Nincs egyenisege” – érdekes egy személyiség…:) „nagykepuskodik a jatekosokkal” – nem csak ... (2013.06.11. 12:39) Hruby újra itthon!

Linkblog

HTML

Ha húsz percig tartana...- Mol Liga elemzés

2014.12.15. 16:39 Bobo91

A napokban megjelent, EBEL-ben szereplő csapatok sikerességét vizsgáló cikk apropóján felbuzdulva kíváncsi voltam, mi a helyzet a Mol Ligával ilyen tekintetben. Lassan körvonalazódnak az erőviszonyok és a továbbjutók is, a rövid összefoglaló pedig az eddig történteket próbálja számokban kifejezni.

A teljesség igénye nélkül kijelenthető, hogy egyetlen mérkőzésen sem borítékolható a hazai- vagy vendéggyőzelem, ezáltal pedig változatosnak és kiszámíthatatlannak tartják a bajnokságot határon innen és túl. Evezzünk előbb hazai vizekre: a csíkszeredai csapat siralmas idei teljesítménye nyomán nem található az élbolyban, de még így is van olyan adat, amelyben kiemelkedő. A harmadokra lebontott győzelmek sorában sereghajtók vagyunk a szerény 19-el, az FTC 22-őt, az UTE pedig 23-at számlál. Az Érsekújvár már 30-nál tart, az újonc Debrecen 31-nél, a dobogó alsó foka a Brassóé 33 megnyert harmaddal. Második a Dunaújváros 34-el, abszolút első pedig a Miskolc 43 harmadnyi elsőséggel hatvan perc letelte után. A döntetlen nem kevesebb, mint 82 alkalommal fordult elő harmadonként.

A harmadokra lebontott győzelmi arány a  táblázatban százalékban is megjelenik (kék szín=legsikeresebb, piros szín=leggyengébb), viszont egy-két számadat nem pont a leghitelesebb, hiszen nem ugyanannyi mérkőzést játszott minden csapat. Kiemelendő, hogy a mérkőzések elején nagyon jól teljesítünk (karöltve Brassóval és Dunaújvárossal), utána viszont egyik csapatnál sem tapasztalható visszaesés lépik fel és emiatt bukjuk el sorra az összecsapásokat. A jelenlegi listavezető Dunaújváros kiegyensúlyozottan teljesít a mérkőzések során, ahogyan az érsekújvári és a miskolci alakulat is (utóbbi nagyon is megnyomja a mérkőzés második felét). A brassói gárda a közbeeső játékrészben gyengébb valamivel, a Debrecen teljesítményének görbéje pedig a második és utolsó harmadra fókuszál. Az UTE az összecsapások második játékrészében teljesít kiemelkedően, a Ferencváros pedig a végére tud igazán beindulni. Fontos megjegyezni, hogy a hosszabbításos, illetve büntetőlövésekkel eldőlt mérkőzések (összesen 24) külön kategóriába kaptak besorolást, ahol az UTE 3 vereség mellé 1 győzelmet számlál, az FTC és a Debrecen ugyanúgy 3 vereséget és 2 győzelmet tud felmutatni. Ebben a tekintetben a legrosszabb arányt a Brassó tartja, aki 60 perc letelte után már nem tud kellőképpen koncentrálni: 7 vereség mellett csupán 2 győzelmet arattak eddig. A Dab. Docler inkább rendesen játékidőben szereti letudni összecsapásait, hiszen három időn túli mérkőzésen 2 győzelme és 1 veresége van. A HSC-sek helyzete nem a legjobb, de a tabellát tekintve nem is a legrosszabb: 4 győzelmük mellé 3 vereség is kijutott az erdélyieknek. Az Érsekújvár erejét tekintve kétség sem férhet kitartásukhoz, ugyanis 5 győzelmet számlálnak és csupán 2 vereséget, a Miskolc viszont itt is listavezető: 6 győzelem és 2 vereség a mérlegük.