Tizenegy góllal nyertünk Galacon

2011.02.27. 20:05 SportClub

Brassó után Galacot is szerették volna bevenni a csíki legények a mai estén. Ha nem is vártunk eget rengető győzelmet, de hát Sikorcinék ma is kitettek magukért, és hogy az utóbbi két meccs szokásaitól eltérjenek, nem fél tucat, hanem több mint egy tucat gólt vágtak be Porubsky hálójába.

A mérkőzést a hazaiak kezdik jobban, a hetedik perc elején Hartmann szerzi meg a vezetést. Kilenc perccel később alig 55 másodperc alatt gyorsan fordítunk is, előbb Hurtaj, majd Kósa jóvoltából, a harmad vége előtt egy perccel pedig Becze gondoskodik arról, hogy ne jöjjenek ki nagy reményekkel a hazaiak a második játékrészre. A második harmad elején Sikorcin és Virág végképp eldönti a három pont sorsát két gyors találattal. Ebben a felvonásban még három találat születik, mind a hármat a szeredai csapat játékosai ütik: Sikorcin, Sprencz és Hurtaj. Az utolsó húsz perc is nagyon sima, egy perc sem telik el, amikor Molnár Zsolt 9-1-re alakítja az eredményt. A továbbiakban betalál még Hurtaj, Péter, Sikorcin és Novak is. Arról, hogy a meccsnek legyen egy kerete Gavac gondoskodik, úgy végződik a találkozó, ahogy kezdődött, de ez már nem számít, sima csíki győzelemmel ér véget a mérkőzés. Szép volt fiúk!

Galaci Dunarea - HSC Csíkszereda  2-13

Gólszerzők: Sikorcin 3, Hurtaj 3, Kósa, Becze, Virág, Sprencz, Molnár Zsolt, Péter és Novak