Sportclub - Barcelona FC 11-2

2009.10.24. 18:23 Bobo91

Vákár Lajos Műjégpálya, Csíkszereda, 19.30

Livescore

Eseménytelen első percek, becsületünkre legyen mondva, hogy a legelső lövések minket illetnek.

02:14: Kapáslövésből Zsók szerez nagyon hamar vezetést.

03:46: Emberelőnyt használunk ki, Bíró Tamás üti be a kipattanót.

Edzőmeccs hangulatát kelti a találkozó, nagyobbnál nagyobb helyzeteket alakítunk ki, az ellenfél azonban nem tud mit kezdeni az adandó esélyeivel.

Szinte minden csatárunk kipróbálja a lővőtudását, Hozó pedig 1-1 ellen hibáz.

Hozó fiatalos önmagát adva többször is helyzetbe hozza a csapattársakat, további gól azonban nem érkezik, 12. perc.

Nagyszerű támadás ismét a mieinkektől, a kapus azonban csak összegyűjti a pakkot.

Tökéletes indítás Molnárnak, viszont kicsit hosszúra sikeredik az átvétel, oda a helyzet.

Szőcs is helyetbe kerül, de ő sem tudja legyőzni a barcelonai kapust.

Teendője akad Ruczujnak is, egy távoli lövést fülel le.

Kijavítja hibáját Szőcs, a kipattanót vágja be a kapus alatt, 16. perc.

Barcelonai percek és helyzetek, nagy esély azonban a gólra nincs.

Egy bődületes lövésnél a barcelonai kapus fejéből kiesik még a kaszka is

19:42: a várt helyzetek meghozzák eredményüket, bent van a negyedik, ismét Zsók győzedelmeskedik.

Első harmad után kategórikusan kijelenthető, hogy a Sportclub uralja teljes egészében a játékot. Gyenge ellenállást tud felmutatni a Barcelona...

II. harmad

Többet van a korong a harmadunkban, mint az eddigi helyzeteknél. Gól mégsincs.

Ellentámadás végén megadatik az esély a Barcelona előtt is, penaltyra kerül sor, fiatal kapusunkat azonban nem tudja legyőzni.

03:59: mesterhármas, Zsók használja ki a kapus figyelmetlenségét.

Antal István és Murer esik egymásnak, jó kis verekedés alakul ki kettejük között.

Egyértelmű Sportclub percek, az ellenfél teljesen beszorul.

Ruczuj kényszerül kétszer is hatalmas védésre (a meccsen kapott lövésekhez viszonyítva), 7. perc.

Mint ahogy az eredményjelző is megbillen, úgy a kapus is kibillen helyzetéből, mert máris bent van a 6. : 08:55-nél Molnár eredményes.

Késleltetett kiállítás után sokáig megtartjuk a korongot.

10:24 : az előbbi szabálytalanság okán Hozó vágja be a kapus alatt a penaltyt.

Üres kapu "ellen" Virág és Hruby sem tudja gyarapítani az eredményt.

Moldován lő kapusvasat, ez már hagyománnyá kezd válni nála...

Támadási időre kerül sor a katalánoknál, az ellentámadásban ordító helyzeteket puskázunk el.

15:35: Moldován- Molnár összjáték után utóbbi lövi ki a hosszú sarkat.

Kettős kiállítás, most mintha nem csak mi támadnánk...

17:15: szépít a Barcelona Kolikov révén, egy távoli lövést néz be Ruczuj a rövid sarokba.

Folyamatosan bejétszott korongok tömkelege a spanyolok harmadában.

19:15: Szőcs lesipuskás gólját vitatja a kapus, de az eredményjelző már átvált...

A második harmad ott folytatódott, ahol az első véget ért. Nem volt kétséges a kezdeményezés részünkről, és a fiúk be is váltották a hozzuk fűzött reményeket. Zsók góljánál érdemes megjegyezni, hogy lemásolta a Medvescsak gólját a Volán ellen, ő is ugyanúgy kapta fel a korongot és ütötte be.

III. harmad

01:11: Hozó nézi ki ravasz merészséggel a rövid sarkat és nem hibázik.

Estében nem tudja elkerülni az ütközést Moldován a kapussal, ezért kicsit felforrósodik a hangulat a palánk mellett.

Ismét Moldován a főszereplő, ziccert hagy ki a kapussal szemben.

Sokadik próbálkozásra sem jön össze a gólszerzés Mihály Edének, lövése elakad a kapusban.

Esélyt kap a Barcelona másik kapus is, viszont ez nem nagyon változtathat már a játék egyoldalúságán.

10:49: másodszor veszik be a hazai kaput a katalánok, védelmünk elalszik a gól előtti pillanatokban.

Már számolni is nehéz a Mihály Ede előtt kialakult gólhelyzeteket, de ezúttal sem tudja megtörni az átkot, pedig ismét csak a kapus eszén kellett volna túljárni.

11:50: János Imre javítja a statisztikát (csakhogy ne tűnjön túl szorosnak az utolsó harmadban elért eredmény) egy tavoli bombával.

"Ha már nem nyerünk, akkor legalább kötekedjünk" címen provokálják ok nélkül Bíró Ottót és ezáltal kerül emberhátrányba a Barcelona.

Néhány szebb katalán megmozdulás után elalszik a támadás lángja, túloldalt viszont 4 egymásutáni lövés se talál utat a hálóba.

Utolsó perc, üres kapus helyzet marad kihasználatlanul...

Vége a mérkőzésnek. Az eredmény magyarázza önmagát, tiszta helyzetkihasználásainknak köszonhetően megérdemelt győzelmet arattunk, Zsók pedig nem hiába kapja meg a "csapat legeredményesebb játékosa" címet. Ma nem volt kétséges, hogy ki a jobb!