SC-Steaua 4-2

2009.08.28. 21:24 poraszabolcs

Nehéz, de megérdemelt győzelmet aratott csapatunk a Csíki Sör Kupa első játéknapján az örök rivális Steaua ellen. Az első harmad eseménytelenül csordogált, a helyzetek mindkét oldalon kimaradtak. A 26. percben aztán megtörik a jég: a derekasan helytálló bakák védelmét Moldován bogozza össze és tálal a kapu elé Szőcs Szabinak: 1-0. Három perc múlva megduplázzuk az előnyt, Hruby passzát Virág vágja be közelről, úgy tűnik, sínen vagyunk. A 31. percben a ziccerben kilépő Mihály Edét szabálytalanul állítják meg, de a jogos büntetőt Szőcs Szabi elhibázza. Ami kimaradt Catrinoi kapujánál, az bement a túloldalon: Zabludovszkij avatja fel Ruczujt emberhátrányban, visszahozva az elúszni látszó mérkőzést. Elcseréljük magunkat, emberhátrányba kerülünk, a Steaua pedig egyenlít, Zabludovszkij másodszor is eredményes. Az utolsó harmad csaknem fele telik el, amikor kettős emberelőnybe kerülünk, Weinstock edző pedig a kapust is lehozza, aminek megvan az eredménye: 3-2 ide, Basilidesz a gólszerző. A végeredményt Molnár állítja be Virág átadásából. A harmadik harmadot rengeteg szabálytalanság tarkította, cseppet sem volt barátságos a hangulat.

A nyitómérkőzésen a Késmárk csapata különösebb megerőltetés nélkül győzte le a Brassó gárdáját 4-0-ra, a mutatott játék alapján a szlovák együttes a végső győzelem fő várományosa.